FB

News


2016-06-29

Najlepsi triathloniści po raz trzeci zawitają do Szczecina!

Najlepsi triathloniści po raz trzeci zawitają do Szczecina!

W najbliższy weekend już po raz trzeci do Szczecina przyjadą najlepsi triathloniści w Polsce. Na najpopularniejszym dystansie 56,5 km faworytami są wielokrotni medaliści Mistrzostw Polski – szczecinianka Paulina Kotfica oraz płocczanin Łukasz Kalaszczyński. Najbliższe zawody to nie tylko sportowe emocje, ale również ogrom atrakcji dla kibiców.

Wszystko wskazuje na to, że trzecia edycja Triathlonu Szczecin będzie rekordowa. Swój udział w imprezie zapowiedziała aż 705 zawodników z całej Polski (m.in. Zielona Góra, Płock, Łódź, Poznań, Gliwice, czy Gdańsk). Natomiast po raz pierwszy triathloniście będą rywalizować na aż trzech dystansach – sprinterskim (475 m/22,5 km/5 km), 56,5 km (950 m/45 km/ 10,5 km) oraz średni (1900 m/45 km/21,1 km). Nowością jest dystans sprinterski, który w ostatnim czasie dużo zyskał na popularności.

- Zdecydowaliśmy się na dystans sprinterski, ponieważ jest on idealny dla wszystkich tych, którzy chcą rozpocząć swoją karierę z triathlonem. Odległości, które należy w nim pokonać są przystępne dla niemal każdego zdrowego człowieka, który lubi aktywność fizyczną. W ten sposób chcemy jeszcze więcej szczecinian wciągnąć w tę niesamowitą dyscyplinę jaką jest triathlon – mówi Marcin Łogin, dyrektor sportowy Triathlonu Szczecin.

Gwiazdy triathlonu w Szczecinie

Już od pierwszej edycji Szczecin przyciąga najlepszych triathlonistów w kraju. W historii tych zawodów zwyciężali tacy zawodnicy jak Marek Jaskółka (Mistrz Europy na dystansie długim, wielokrotny Mistrz Polski), Kacper Adam (wielokrotny Mistrz Polski, rekordzista Polski na dystansie średnim), czy Paweł Kamoda (wicemistrz Polski w duathlonie).

Jednakże już od pierwszej edycji najjaśniejszą gwiazdą zawodów jest najlepsza triathlonistka w historii Szczecina – Paulina Kotfica. Tutaj, po chwilowej niedyspozycji liczymy na największy sukces i tym samym triumf na mecie.

Atrakcje dla wszystkich

Triathlon Szczecin to wydarzenie nie tylko dla aktywnych triathlonistów, ale również dla ich rodzin oraz kibiców. Organizatorzy przygotowali ogrom atrakcji towarzyszących głównemu wydarzeniu. Zawody otworzy rywalizacja najmłodszych pasjonatów sportu, co jest już tradycją podczas imprez z cyklu Enea Tri Tour. Jednak największe atrakcje czekają w dniu zawodów. Przede wszystkim, organizatorzy przygotowali dla wszystkich poszukujących mocnych wrażeń niespodziankę w formie ekstremalnego skoku na siatkę.  Podczas takiego skoku uczestnik swobodnie spada ok. 40 m zanim wyląduje na specjalnej siatce asekuracyjnej. Poza tym, wszyscy kibice będą mogli oczekiwać swoich faworytów w specjalnej strefie kibica ufundowanej przez Grupę Enea.